Emekliye En Çok Ne Kadar Kredi Verilir Yaş Sınırı Yok

Emekliye En Çok Ne Kadar Kredi Verilir

Türkyede yaklaşık olarak 12 milyon emekli var ve her yılda artmaktadır. Her emekli ihtiyacı olan konutu ve aracı peşin alamadığından kredi kullanmaya mecbur kalmaktadır.  Emeklilik avantajını kullanarak bir çok banka kredi vermktedir.

Emeklilğin tadını çıkarabilmek için bir çok emekli kredi kullanmaktdır. Emekliye en çok ne kadar kredi verilir sorusunu ise bu yazımızda bulabileceksiniz.

Emekli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekli maaşları devlet güvencesi altında olduğundan dolayı emekli olanlar kolaylıkla kredi kullanabilirler. Kredi kullanırken emeki ne kadar kredi çekebilir sorusunun net bir cevabı yoktur. Genel itibari ile aldıkları emekli maaş tutarı önemlidir.

Bir emekli anacak aldığı maaşın %50’ı kadar aylık taksit oluşturabilecektir. Aylık takisit tutarı maaşının %50 ını geçiyor ise banka kredi vermeyecektir.

 

 Emekli Maaşına Göre En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilir?

Kredi kulalanmak isteyen emeklinin maşına göre çekilebilecek kredi miktarı değişmektedir.

Örnek :

Emekli maaşı 1000TL olan bir kişi en fazla 500 TL taksit ödemesi yapabilecek. Bu kapsamda 48 ay vade çekebilecek en fazla 17 bin 500 TL ihtiyaç kredi çekebilir.

Emekli maaşı 1500TL olan bir kişi en fazla 750 TL taksit ödemesi yapabilecek. Bu kapsamda 48 ay vade çekebilecek en fazla 26 bin TL ihtiyaç kredi çekebilir.

 

Emekli kaç Yaşına kadar kredi çekebilir.?

Bir çok banka belli bir yaşın üstinde olan emekli müşterilerine kredi vermezler.

Bankalar 65-75 aralağında olan emeki müşterilerine kredi verirler.

Bu durum 75 yaş üzeri olan bir kişinin ölme ihtimalinin yüksek olması sebebi ile 75 yaş üstüne banklar kredi vermezler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*