Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika

Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika?

Son dakika emekliye faizsiz kredi kampanyası duyurusunu 2015 yılında yapılan açıklamadan sonra pek çok insan bekliyor. İlk kez 2015 yılında yapılan açıklama ile emeklilere faizsiz kredi verileceği müjdelenmişti. Bu haberin ardından da pek çok kişi emekli için faizsiz kredi kampanyasından yararlanabilmek adına bekledi. Ancak daha sonrasında 2016, 2017, 2018, 2019 yıllarında bununla ilgili bir düzenleme yapılmadı. Emekliye faizsiz kredi veren şu an için bir banka bulunmuyor. Emekliler bunun yerine uygun faiz oranına sahip olan bankalara kredi için başvurabilirler.

Bankalar Emeklilere Faizsiz Kredi Sağlıyor Mu?

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar mevcut değildir. Kredi çekmek için bankaya başvuran emeklilerin bu kredi taksitlerini faizle ödemesi gereklidir. Ancak katılım bankalarında faiz uygulaması bulunmuyor. Bundan dolayı emekli için faizsiz kredi isteyen kişiler kar payı oranına sahip katılım bankalarından bir tanesine başvurabilir.

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman ?

Emeklilerin faizsiz kredi alabilecekleri zaman henüz açıklanmamıştır. 2015 yılında emeklilere faizsiz kredi verileceğine dair bir açıklama yapılmış olsa da bu kredi kampanyası uygulamaya konmadı. İlerleyen tarihlerde de böyle bir kampanyanın düzenlenip düzenlenmeyeceğine dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak yakın bir zamanda emeklilere 3 maaş avans 10 maaş da kredi sağlanacağına ilişkin beklentiler de mevcuttur.

Emekliler Ne Kadar Avans Çekebilecek?

Emeklilerin çekebileceği nakit avans miktarı 3 maaş değerinde olacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra emeklilerin 10 maaşları kadar faizsiz kredi çekebileceklerine ilişkin de açıklama yapıldı. Binlerce emekli faizsiz taksitlerini ödeyebilecekleri bu kredi için uygulamanın başlatılmasını bekliyor. Bu sayede emekliye faizsiz kredi alan kişiler bu kredi taksitlerini çok daha rahat bir şekilde ödeyebilecek.

Yapılan Resmi Açıklama Var Mı?

Emekliye faizsiz krediye dair açıklama henüz bulunmuyor. 2015 yılında dönemin başbakanı tarafından yapılan açıklamanın ardından pek çok emekli ümitlenmişti. Daha sonraki yıllarda da emeklilere böyle bir avantaj sağlanacağına dair açıklamalar oldu. Ancak şu an için emekliye faizsiz kredi verileceğine dair resmi bir açıklama yok. Verilen bu vaatler yerine getirilmesi halinde de emekliler maaşlarının 3 katına kadar avans, 10 katına kadar da faizsiz kredi çekebilecekler.

Emekliye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emeklilerin kredi başvurusu yapmalarının yolu emeklilere özel kredi kampanyası düzenleyen bankalara gitmesidir. Emekliler için özel kredi fırsatları sağlayan birçok banka bulunuyor. Özellikle pek çok banka emekli maaşını kendi şubelerinden alan emekli müşterilerine uygun faiz ve ödeme seçenekleri sunuyor. Emekliye faizsiz kredi verileceği zamana kadar kredi çekmek isteyen kişiler bu bankalara gerekli evraklar ile başvurarak kredilerini alabilirler. Emekliler için kredi sağlayan bankalardan bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Emekli için faizsiz kredinin yanı sıra uygun faiz oranına sahip krediler almak isteyen kişiler Ziraat Bankası’na başvurabilir. Bunun yanı sıra emeklilerin kredi için başvurabilecekleri diğer bankalardan bazıları şunlardır:

  • Halkbank,
  • Aktifbank,
  • Şekerbank,
  • Vakıfbank,
  • ING Bank.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*