Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu Faiz Oranları

Ziraat bankası emekliye kredi faiz oranı

Türkiyede yaşayan bir çok emekli geçim sıkıntısı çekmektedir.

Devlet bankası olan Ziraat bankası emeklilere en uygun oranlarla kredi veren bankaların başında gelmektedir. Emekliler ziraat bakasından ihtiyaç kredisi, konut kredisi alabilirler. Vadeler ise 12,24,36,48 aylık olabiliyor.

Ziraattan emekli maaşını alanlara özel kredi

EmeklEmekli maaşını ziraat bankasından alana emekliler veya maaşını ziraat banakasına taşıyan ziraat müşterileri daha kolay ve uygun kredi kullanabiliyorlar. Yanlız emekli olan müşterilerin yaşının 75 geçmemesi gerekemtedir. 75i geçen emeklilere kredi kullanamaz. Yaştan dolayı ölme ihtimali yüksek olduğundan banka bu riske girmez.

Ziraat bankasında hesabınız olsa bile sizden bazı koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Düşük faiz oranlarını kullanmak istiyorsanız internet bankacılığı, dask, konut sigortası gibi maddelerin en az 2sini istemektedir.

Daha detaylı ve güncel bilgiyi banka şubelerinden sorgulatınız.

Başvuru Şartları Neler?

Öncelikle emekli olmanız ve emekli maaşınızın da Ziraat Bankasına yatmasına gerekmektedir. Emekliler hem Tüketici ve Konut kredisi kullanabilirler ve 2si için ayrı ayrı şartları bulunmaktadır.

Tüketici kredisi için istenenler;  DASK, Konut sigortası, bireysel emeklilik sistemi,  Eşya sigortası, Ailem ziraat güvencesi. Bu Kriterlerin en az 2sine sahip olmak zorunludur.

Konut kredisi için istenenler; internet bankacılığı, Doğal afet sigortaları kurumu, , BES, AZG, gibi ürünlerden en az 3 tanesine sahip olunması gerekmekte, üyeliğiniz yoksa da başvuru yaparak özel faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası emekli kredisi alacak olan emeklilerden banka tarafından istenecek belgeler;

  • Kimlik belgeniz,
  • Emeklilik belgesi,
  • 6 tane vesikalık fotoğraftır.
  • İkametgâh belgesi ve
  • Ziraat bankası emekli kredisine başvuru yapmak için Ziraat bankası internet bankacılığı ile telefon bankacılığı kanalı ile başvuru yapabilirsiniz

 

Ziraat Bankası Emekli Bankacılığı Hizmetleri

Emekliler maaşlarının tam 15 katı kadar kredi kullanabilirsiniz. Bunun haricinde 100.000 TL. konut kredisi çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası 20.000 TL. Emekli İhtiyaç Kredisi;

Vade: 36 ay

Dosya masrafı : 100 TL.

Faiz Oranı: %2,27

Aylık Ödeme; 878,74 TL.

100 Bin TL. Emekli Konut Kredisi Hesaplama;

Vade: 120 ay

Faiz: %1,95

Dosya masrafı : 500 TL. (eksper hariçtir)

Aylık Ödeme; 2,188,10 TL.

Güncel Faiz Oranları Bankanın internet sitesinde mevcuttur.

Ziraat bankası emekli kredisinden yararlanmak isteyenler ve şartlarını öğrenmek isteyen emeklilerimiz en yakın Ziraat bankası şubelerine giderek güncel bilgi alabilirler.

4757′ ye PRO yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. numaranızı yazarak mesaj gönderebilirsiniz. Müşteri temsilcileri tarafından aranarak başvurunuzun onaylandığı bildirilecektir. Detaylı bilgi için 0850 220 00 00 numarasını çevirerek müşteri temsilcilerine bağlanabilir merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*